ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا موثر نیست

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، باشگاه خبرنگاران/ براساس تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه راتجرز آمریکا تعیین شده است که که آسم خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش نمی دهد یا بر افزایش شدت بیماری تأثیرگذار نیست.

ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا موثر نیست

دکتر رینولد پانتیری جونیور، یکی از محققان این مطالعه می گوید: سن و شرایطی از قبیل بیماری های قلبی، فشار خون بالا، بیماری انسداد مزمن ریوی، دیابت و چاقی از عوامل خطر برای پیشرفت و شدت کووید 19 به شمار می فرایند.

با این حال، افراد مبتلا به آسم در مقایسه با افراد سالم از شانس یکسانی در برابر بیماری کرونا برخوردار هستند.

در اثر شیوع ویروس کرونا، افراد مبتلا به آسم ممکن است نسبت به بهداشت شخصی و رعایت فاصله اجتماعی خود بیش از حد هوشیار باشند. این موضوع باعث می گردد افراد در معرض محرک های فصلی مانند آلرژن ها یا ویروس های تنفسی نباشند که این فرایند به بهبودی و کنترل بیماری آسم یاری می نماید.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مبتلایان به آسم نسبت به مصرف دارو های خود در طول همه گیری ویروس کرونا توجه بیشتری می نمایند و این می تواند به سلامت کلی فرد یاری کند.

ویروس کرونا بیماری است که باعث اختلال در سلول های خونی رگ های سراسر بدن می گردد، دیابت، بیماری های قلبی، چاقی و سایر بیماری های زمینه ای ممکن است احتمال ابتلا به بیماری کرونا را افزایش دهد.

منبع: همگردی

به "ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا موثر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا موثر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید