امکان بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: در ایام نوروز 99، امکان بازدید مجازی بیش از 500 جاذبه گردشگری استان برای هموطنان فراهم شد.

امکان بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار از ،احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی روز شنبه در گفتگو با وبلاگ دشت آبادی افزود: آذربایجان شرقی دارای بیش از 4 هزار جاذبه گردشگری، حدود 2 هزار اثر ثبت ملی و 2 اثر ثبت شده جهانی است و با توجه به شرایط پیش آمده در اثر شیوع ویروس کرونا، این اداره کل در راستای معرفی گسترده جاذبه های غنی گردشگری استان در ایام نوروز اقدام به معرفی این آثار به صورت تور های مجازی، ویدئو کلیپ و عکس و مشارکت در پویش تبلیغات گردشگری در فضای مجازی کرده است.

اوتوسعه گردشگری مجازی استان را از مهم ترین برنامه های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در سال جاری، اظهار داشت و گفت: شرایط فعلی کشور و استان پیامی قابل تامل برای ما در راستای لزوم تقویت گردشگری مجازی و بهره مندی از ظرفیت های آن داشت بنابراین در این راستا اداره کل میراث فرهنگی استان در سال جاری بر تقویت ظرفیت های مجازی و توسعه دیجیتال مارکتینگ در این حوزه متمرکز خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: معرفی مناطق نمونه و روستا های هدف گردشگری، بهره مندی از ظرفیت اکوتوریسم استان در منطقه ارسباران و تهیه مشترک برنامه های معرفی جاذبه های گردشگری استان با صدا و سیمای استان و رسانه ملی را از دیگر برنامه های این اداره کل در سال جاری اظهار داشت.

حمزه زاده، ادامه داد: در زمان کنونی توسعه صنعت گردشگری بدون آموزش و بهره مندی از دانش روز ناممکن است بنابراین این اداره کل با هدف ارتقا سطح دانش فعالان این حوزه و همچنین دانش عمومی جامعه در خصوص این صنعت پویا، دوره های آموزشی جامعی را در سال 99 برای فعالان این عرصه برگزار می کند.

او با اشاره به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا این استان در ایام نوروز سال جاری برخلاف ادوار گذشته میزبان گردشگران و هموطنان نبود، یادآوری کرد: آذربایجان شرقی به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بیشماری است که برای بازدید از گوشه ای از تاریخ و فرهنگ بی بدیل ایران در آذربایجان سفر می کنند.

حمزه زاده، با بیان اینکه سال جاری با توجه به شرایط حاکم بر کشور، ستاد اجرایی خدمات سفر استان با رویکردی متفاوت به نظارت بر عملکرد واحد های گردشگری و اماکن تاریخی استان در راستای مقابله با ویروس کرونا پرداخت، افزود: تیم های نظارتی ستاد خدمات سفر استان از 25 اسفند 98 بازدید های نظارتی خود را آغاز کرده و با وجود تداوم تعطیلی واحد های گردشگری، اماکن تاریخی و موزه ها و بر فعالیت حداقلی برخی مراکز اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی، نظارت مستمر داشتند.

آذربایجان شرقی با داشتن نزدیک به 2 هزار اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی و 2 اثر در فهرست یونسکو از جمله مقاصد مهم گردشگری در کشورمان محسوب می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "امکان بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید