تاکید کوهپایه زاده بر برگزاری انتخابات هیات مدیره کانون مرکز به صورت الکترونیک

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، یک وکیل دادگستری گفت: باید یکی از برنامه های هیات مدیره آینده کانون وکلای مرکز تحقق انتخابات هیات مدیره به صورت الکترونیک باشد.

تاکید کوهپایه زاده بر برگزاری انتخابات هیات مدیره کانون مرکز به صورت الکترونیک

رسول کوهپایه زاده در گفت وگو با وبلاگ دشت آبادی، در این باره اظهار کرد: جشن استقلال کانون وکلای دادگستری و انتخابات سی و یکمین هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز که قرار بود، این هفته 8 اسفندماه برگزار گردد؛ به دلیل رعایت جوانب احتیاطی و ایمنی برای همکاران و آحادجامعه به تعویق افتاد. این اقدام هیات نظارت بر انتخابات قابل توجه و تقدیر برای رعایت مصالح و منافع ایمنی و بهداشتی و سلامت جامعه است.

وی اضافه نمود: البته این موضوع یکی از ضعف های نحوه برگزاری انتخابات را از این حیث آشکار کرد و مستحضرید که کانون وکلای مرکز شامل وکلای تهران و سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سمنان است و در روز رای گیری عملا صرفا تعدادی از وکلای مقیم تهران در جلسه ای در فرایند انتخابات شرکت می نمایند اما با توجه به شرایط و مقتضیات روز حتما ایجاب می نماید ما از نحوه رای گیری و انتخابات سنتی به سمت انتخابات الکترونیک گام برداریم.

کوهپایه زاده خاطر نشان کرد: این مهم چندین سال است که مورد تاکید و توجه همکاران محترم بوده و زیر ساخت های آن فراهم شده اما متاسفانه تا امروز محقق نشده است و ایراد جدی بر نحوه انتخابات هیات مدیره کانون مرکز به صورت دستی و سنتی است که این امر هم میزان مشارکت را کاهش می دهد و هم حقوق مسلم سایر همکاران وکیل در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سمنان را تختیش می نماید و آنها مجبورند برای شرکت در انتخابات رنج سفر و مسائل رفت و آمد را برخود هموار سازند.

وی در انتها گفت: با اتفاقی که الان اتفاق افتاده ضروری است که این موضوع بصورت جدی در دستور کار باشد و یکی از برنامه های هیات مدیره آینده کانون وکلای مرکز باید تحقق انتخابات هیات مدیره به صورت الکترونیک باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید کوهپایه زاده بر برگزاری انتخابات هیات مدیره کانون مرکز به صورت الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کوهپایه زاده بر برگزاری انتخابات هیات مدیره کانون مرکز به صورت الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید