تعهد شستا به عرضه 12 درصد سهام در بورس

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، مدیرعامل بورس تهران به عرضه های آینده شستا اشاره نمود و اضافه نمود: شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است که در آینده با توجه به شرایط بازار و با هماهنگی با بورس تهران و شرایط سازمان تامین اجتماعی بقیه سهام عرضه می گردد.

تعهد شستا به عرضه 12 درصد سهام در بورس

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس تهران؛ علی صحرائی گفت: با عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، اثر قابل توجهی برای بورس تهران با جذب منابع بوجود آمد و حدود هفت هزار میلیارد تومان تامین اقتصادی انجام شد. همچنین بر رکورد شکنی و افزایش شاخص کل و شاخص هم وزن، به واسطه استقبال بی نظیر مردم تاثیرگذار بوده است.

وی رکورد شکنی و افزایش شاخص کل و شاخص هم وزن را به واسطه استقبال بی نظیر مردم عنوان نمود و گفت: رشد 19 هزار واحدی شاخص کل و قرار دریافت دماسنج بازار سرمایه در ارتفاع 645 هزار واحدی که رکوردی تازه است، به دلیل استقبال بی نظیر مردم از حضور شستا در بورس است.

صحرائی به واگذاری مالکیت به مردم اشاره نمود و گفت: واگذاری شستا و شرکت ها به وسیله بازار سرمایه یک گام به جلو است، همچنین اجرای حاکمیت شرکتی و داشتن اعضای هیات مدیره مستقل و بهره مندی از ساختار بازار سرمایه به واگذاری مدیریت یاری می نماید.

مدیرعامل بورس تهران به رعایت انصاف و عدالت در کشف قیمت سهام و واگذاری سهام در بازار سرمایه تاکید نمود و گفت: بحث کشف قیمت مهم است و قیمت سهام، ابهام ایجاد می نماید. راه حل برطرف ابهام تالار شیشه ای و بورس است، هم اکنون کشف قیمت به روش ثبت سفارش انجام می گردد. هر فردی که امروز کد سهامداری دریافت می نماید با کسی که 20 سال کد سهامداری دارد فرقی ندارد و هیچکس بر شخص دیگر ارجحیت ندارد و همین رعایت عدالت و انصاف سبب استقبال مردم از بورس شده است.

وی به بحث مطالعاتی برای تعدیل شاخص کل اشاره نمود و گفت: حضور شرکت ها و زیر مجموعه آن ها می تواند اثر مضاعف در بورس ایجاد کند و اگر به جمع بندی برسیم اثر سرمایه گذاری ها بر شاخص حذف می گردد.

صحرائی اضافه نمود: مردم با پس انداز خود و با مشورت با افراد مطلع و همچنین ارتقای دانش اقتصادی خود وارد بازار شوند، زیرا تضمینی سود آوری در بورس وجود ندارد و سرمایه گذاری آن توام با ریسک است.

منبع: فرارو

به "تعهد شستا به عرضه 12 درصد سهام در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد شستا به عرضه 12 درصد سهام در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید