تکذیب ادعای ترامپ درباره گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، کاخ کرملین با رد سخنان ترامپ درباره مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه با ولیعهد عربستان سعودی درباره کاهش تولید نفت، یادآور شد که آخرین گفت وگوی تلفنی پوتین با مقامات بلندپایه ریاض در اوایل ماه فوریه اجرا شده بود.

تکذیب ادعای ترامپ درباره گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دشت آبادی به نقل از خبرگزاری نووستی، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اخیراً هیچ مذاکره تلفنی با محمد بن سلمان آل سعود ولیعهد عربستان سعودی نداشته است.

پسکوف در تفسیر اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده درباره وقوع چنین گفت وگویی گفت: خیر، چنین مذاکره ای اصلاً صورت نگرفته است.

سخنگوی کرملین از قضاوت در این باره که آیا ترامپ عمداً در توئیت خود این مطلب را اعلام کرده یا خیر، خودداری کرده و در پاسخ به این سؤال که آیا اشتباه ترامپ عمدی بوده یا نه ، یادآور شد: مسلماً قضاوت درباره این مسئله برای ما سخت است.

روز گذشته ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر خود نوشت: تازه با دوستم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی که با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه صحبت کرده بود، صحبت کرده ام و امیدوارم که آنها تولید نفت را حدود 10 میلیون بشکه و احتمالاً بسیار قوی تر از این، کاهش دهند.

طبق اطلاعات منتشره در سایت رسمی کاخ کرملین ، آخرین گفت وگوی تلفنی بین ولادیمیر پوتین و رهبران عربستان سعودی در اوایل ماه فوریه صورت گرفت که پوتین با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود گفت وگو کرده بود.

این در حالی است که دونالد ترامپ صبح امروز در پاسخ به سئوال وبلاگ دشت آبادی درباره محتوای مذاکراتش با مسکو و ریاض، به صورت توئیتری پاسخ داد: مسئله کاهش تولید نفت در ایالات متحده ، به عنوان امتیازدهی برای توافق کشورها در خصوص قیمت نفت را با روسیه و عربستان سعودی مورد بررسی قرار نگرفته است. البته آنها خواستار چنین کاهشی هستند، این برای کشورهایشان خوب است ، ولی ما درباره آن صحبتی نکردیم.

پیش از این ، ترامپ مدعی شده بود که روسیه و عربستان سعودی قول داده اند تا تولید نفت را کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تکذیب ادعای ترامپ درباره گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ادعای ترامپ درباره گفت وگوی پوتین با ولیعهد عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید