خبرنگاران بارشهای بهاری 370 میلیارد ریال به جاده های مشهد خسارت زد

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، مشهد- خبرنگاران- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مشهد گفت: از ابتدای سال تا یازدهم اردیبهشت ماه بارشهای بهاری 370 میلیارد ریال به راهها و ابنیه فنی آنها در این شهرستان خسارت وارد کرد.

خبرنگاران بارشهای بهاری 370 میلیارد ریال به جاده های مشهد خسارت زد

جواد پورعلی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ دشت آبادی اضافه کرد: طی فروردین ماه به 80 کیلومتر از راه های آسفالته و شنی و 10 دهنه پل و ابنیه فنی جاده و 73 شاخه گارد ریل معادل 170 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: از یکم تا یازدهم اردیبهشت ماه نیز دوباره به 80 کیلومتر راه در این شهرستان خسارت وارد شد که از جمله این خسارات، آب شستگی و ریزش شانه راه بود و برخی نقاط آسیب دیده قبلا در بارشهای فروردین ماه نیز آسیب دیده بودند.

او اضافه کرد: بارشها در این مدت به سه دستگاه پل و یک دستگاه بنای فنی آسیب زد و در مجموع 250 میلیارد ریال خسارت ایجاد کرد.

آب گرفتگی راهها با سرریز سد ارداک

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان مشهد با بیان این که در حال حاضر هیچ یک از راههای روستایی این شهرستان مسدود نیست گفت: طی روزهای گذشته نیز مسدودی راه های روستایی به واسطه خرابی راه نبود بلکه به خاطر عبور حجم بالایی از جریان آب از آبنماهای روستایی بود که تردد را در این جاده ها غیرممکن می کرد.

پورعلی اضافه کرد: منشا آب گرفتگی راه روستایی خور، ارتفاعات هزار مسجد شهرستان کلات بود اما انسداد در جهت روستایی چهچه به شیرحصار و لقمانی به خین چماغی در بخش مرکزی به دلیل سرریز سد ارداک یا آبهای جریان یافته از حوضه آبریز این سد بوده است.

طول راه های روستایی و بین شهری (اصلی و فرعی) شهرستان مشهد به ترتیب هزار و 800 کیلومتر و 850 کیلومتر است.

خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن راه روستایی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بارشهای بهاری 370 میلیارد ریال به جاده های مشهد خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بارشهای بهاری 370 میلیارد ریال به جاده های مشهد خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید