خبرنگاران جدال ترامپ با چین به سهم پرداختی به نهادهای بین المللی رسید

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، نیویورک- خبرنگاران- جنگی که ترامپ علیه چین و سازمان جهانی بهداشت به راه انداخت اکنون به محل فرار رئیس جمهوری آمریکا در ناکارآمدی و سقوط اقتصاد این کشور تبدیل شده است که می گوید آنها مزایای بیشتری از این سازمان ها دریافت می کنند.

خبرنگاران جدال ترامپ با چین به سهم پرداختی به نهادهای بین المللی رسید

دونالد ترامپ عصر شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: چرا چین برای چندین دهه و با جمعیتی بسیار بزرگتر از ما، بخش اندکی از بودجه سازمان بهداشت جهانی، سازمان ملل و بدتر از همه، سازمان تجارت جهانی می پردازد؟

وی افزود: در این سازمان، آنها(چین) یک کشور به اصطلاح در حال توسعه در نظر گرفته می شوند و به همین دلیل نسبت به ایالات متحده و هر کس دیگری مزایای بیشتری به آنها داده می شود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: قبل از اینکه این بلیه از چین جاری شود، اقتصاد ما از هر طرف دمیده می شد و نسبت به هر کشوری بهتر بود. ما دوباره و به زودی به آنجا خواهیم رسید.

با شیوع ویروس کرونا در آمریکا که ابتدا با بی توجهی ترامپ و دولت این کشور روبرو شد، ایالات متحده بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-19 و مرگ ومیر ناشی از آن را به خود اختصاص داد، اقتصادش به شدت سقوط کرد، قیمت نفتش به منفی 37 دلار هم رسید و نرخ بیکاری آن از مرز 36 میلیون نفر گذشت.

به گفته نمایندگان کنگره آمریکا، بیش از یک پنجم بچه ها آمریکایی هم از غذای کافی محروم هستند.

ترامپ ابتدا سازمان جهانی بهداشت را مقصر دانست و تهدید کرد بودجه لازم را در اختیار آنها قرار نمی دهد اما با گذشت یک ماه از این تصمیم، امروز گفت بخش اندکی از آن را می پردازد.

اما چین هم بیکار ننشست و نسبت به بدهی های کلان آمریکا به نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد پرداخت و رژیم ترامپ را مورد سرزنش قرار داد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جدال ترامپ با چین به سهم پرداختی به نهادهای بین المللی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جدال ترامپ با چین به سهم پرداختی به نهادهای بین المللی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید