خبرنگاران فرماندار: ورودی و خروجی قم به صورت جدی کنترل گردد

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، قم-خبرنگاران- فرماندار قم گفت: ورودی و خروجی قم باید به صورت جدی کنترل گردد در حالی که این موضوع هنوز به یک باور در استان تبدیل نشده و بعضی اقدام های صورت گرفته در حوزه تب سنجی در این زمینه نیز بیشتر جنبه نمادین دارد.

خبرنگاران فرماندار: ورودی و خروجی قم به صورت جدی کنترل گردد

مرتضی حیدری روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان درسالن کرامت استانداری قم، اعلام کرد: باوجود ممنوعیت تشییع جنازه برای جلوگیری از اجتماع و کنترل شیوع بیماری کرونا، شاهد تجمع افراد در آرامستان بهشت معصومه(س) در روزهای اخیر هستیم که این موضوع در پنجشنبه آخر سال می تواند بسیار نگران نماینده باشد که باید در این زمینه چاره اندیشی گردد.

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل تمام مراحل تدفین و غسل باید با حضور ناظر وزارت بهداشت انجام گردد که به منظور تسریع در این زمینه احتیاج به افزایش تعداد ناظران در بهشت معصومه(س) وجود دارد.

فرماندار قم ادامه داد: تولیت حرم حضرت معصومه(س)، محدودیت هایی برای حضور زائران و همچنین اقدام هایی در راستای ضدعفونی کردن حرم مظهر به صورت مستمر انجام می دهد که یاری برای استقرار دستگاه های تب سنج در ورودی این حرم مطهر می تواند بسیار مؤثر باشد.

وی با انتقاد از ادامه ورود اتباع کشورهای خارجی به قم گفت: با توجه به شرایط بحرانی کنونی این کار پذیرفتنی نیست و باید مانع از ورود اتباع به استان شد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی در نانوایی ها قم، مطرح کرد: نانوایی ها حاضر به عمل به توصیه های بهداشتی هستند ولی به دلیل محدودیت ماسک و تجهیزات بهداشتی در استان، تأمین چنین مواردی با مشکل روبرو شده است.

40 تیم بهداشتی شهر قم را گندزدایی می نماید

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه حفظ روحیه نشاط با زیباسازی شهر در دستور کار شهرداری قرارگرفته است گفت: 10 کمیته اجرایی در شهرداری قم ایجاد و فرایند ضدعفونی کردن دستگاه های حمل ونقل عمومی، معابر، بوستان ها و مناطق پرتردد به طور مستمر در دستور کار است.

سید امیر سامع ادامه داد: شهر قم به نواحی مختلف تقسیم و 40 گروه بهداشتی مأمور گندزایی معابر و اماکن پرتردد قم شده اند که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته هر ناحیه به طور متوسط هر سه روز یک بار گندزدایی می گردد.

وی در ادامه با تاکید بر اجرای مسائل شرعی و بهداشتی در تدفین متوفیان ناشی از کرونا در سازمان آرامستان های شهرداری گفت: همه احکام شرعی در تدفین متوفیان ناشی از کرونا در بهشت معصومه(س) صورت گرفته است

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز دوشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 595 مورد بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به 7161 نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون دو هزار و 394 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 43 نفر از مبتلایان جدید کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 237 مورد رسید.

مردم باید مراقبت های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه شده، بیش ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 36620023، 36620999، 36706030 و 36704368 (با پیش شماره 025) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی (پیغام رسان های ایتا و تلگرام) و یا تارنمای آن به نشانی ایترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند./

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار: ورودی و خروجی قم به صورت جدی کنترل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: ورودی و خروجی قم به صورت جدی کنترل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید