خبرنگاران فرماندهان آمریکایی رویکرد خود را از مواضع نژادپرستانه ترامپ جدا کردند

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، تهران-خبرنگاران- فرماندهان عالی رتبه پنتاگون در پی قتل جورج فلوید به دست پلیس سفیدپوست که اعتراض های سراسری علیه نژادپرستی در آمریکا را وارد چهارمین هفته خود نموده است، باهدف دلجویی از نظامیان آمریکایی سیاهپوست و بدون منتظر ماندن دستوری از ترامپ، شخصا دست به کار شده و کوشش کردند در این موضوع خود را از مواضع رئیس جمهوری ایالات متحده مبرا سازند.

خبرنگاران فرماندهان آمریکایی رویکرد خود را از مواضع نژادپرستانه ترامپ جدا کردند

به گزارش روز شنبه تارنمای شبکه سی ان ان، رابرت ابرامز - Robert Abrams ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکا و فرمانده کل نیروهای آمریکایی در کره جنوبی در اقدامی نادر و در حضور همه پرسنل نظامی سیاهپوست که خواسته بود همگی بدون لباس فُرم و با لباس شخصی حضور یابند درباره نژادپرستی صحبت کرد.

سی ان ان نوشت: درخواست این فرمانده ارشد نظامی مبنی بر حضور پرسنل سیاهپوست با لباس شخصی، نمادی از کنار گذاردن رده های نظامی بود و اینکه همه در یک تراز اجتماعی قرار دارند.

به نوشته این شبکه خبری، ژنرال ابرامز که خود یک افسر ارشد سفیدپوست است در این سخنرانی که به دور از مسائل نظامی، بطور شخصی با نیروهای سیاهپوست تحت فرمان خود صحبت کرد، گفت: از زمان خدمت در ارتش، کوشیده ام که بخشی از راه چاره یک مشکل باشم اما با توجه به وقایع روزهای اخیر، برای من بسیار سخت بود تا بتوانم کمکی در زدودن نژادپرستی و تعصب های ناشی از آن باشم.

سی ان ان نوشت: سخنرانی ابرامز در جمع پرسنل نظامی سیاهپوست ارتش آمریکا آنهم بدون پوشیدن لباس نظامی، نمونه ای است از کوشش خودجوش فرماندهان رده بالای پنتاگون در روبرو با مساله نژادپرستی در رده های مختلف ارتش، بدون منتظر ماندن دریافت فرمانی از سوی دونالد ترامپ بعنوان فرماندهی کل قوای ارتش در آمریکا، اقدامی علیه نژادپرستی است که در پی قتل فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس، اکنون اعتراض های سراسری آمریکا را فراگرفته است.

به نوشته این رسانه تصویری، فرماندهان به خوبی آگاهند که چنین اقدام هایی و فاصله دریافت از مواضع دونالد ترامپ، کاری پرخطر و موجب خشم وی خواهد شد اما آن ها مصمم اند تا برای بهبود شرایط در ارتش، دراین باره لب به سخن بگشایند.

22 خردادماه، ژنرال مارک میلی فرماندهی ستاد مشترک ارتش آمریکا از اینکه در جریان رفتن ترامپ به کلیسای سنت جان، وی به همراه رئیس جمهوری دیده شده، عذرخواهی کرد.

وی که حضورش در آن هنگام را موجب حدس هایی از نقش نظامیان در برخورد با وقایع اعتراض های گسترده نژادپرستی در آمریکا شده بود، گفت: من نباید در آن موقع در آنجا می بودم؛ حضورم در آن لحظه و با توجه به وضع موجود، این فرض که ارتش در سیاست های داخلی آمریکا خود را درگیر ساخته است بوجود آورد.

سی ان ان اضافه کرد: بسیاری از منابع خبری به این شبکه گفتند که ترامپ همچنان از مخالفت علنی ماکر اسپر وزیر دفاع آمریکا به گسیل داشتن نیروهای نظامی به خیابان ها (برای سرکوب) خشمگین بوده و آنچه که وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مرتکب شدند برخلاف انجام وظیفه آنان بوده است.

به نوشته این رسانه، شماری از مقام های پنتاگون به مارک اسپر تذکر دادند که نباید با ترامپ سر مخالفت بگذارد؛ اسپر هفته گذشته متوجه شد که ترامپ قصد اخراجش را داشته است.

**1302*2023

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندهان آمریکایی رویکرد خود را از مواضع نژادپرستانه ترامپ جدا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندهان آمریکایی رویکرد خود را از مواضع نژادپرستانه ترامپ جدا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید