خبرنگاران فوتی های حوادث رانندگی در یزد 63 درصد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، یزد- خبرنگاران- سرپرست پلیس راهور استان یزد از افزایش 63 درصدی فوتی های ناشی از سوانح رانندگی از اول سالجاری تا به امروز در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اطلاع داد.

خبرنگاران فوتی های حوادث رانندگی در یزد 63 درصد افزایش یافت

سرهنگ رضا زارع روز دوشنبه در گفت و گو با وبلاگ دشت آبادی با بیان اینکه پرشکی قانونی، فوت 102 نفر را در استان در این مدت ثبت کرد اضافه کرد: 32 درصد فوتی ها عابر پیاده، 49 درصد موتورسوار، 17 درصد رانندگان سواری و یک درصد رانندگان وانت بار بوده است.

17 درصد فوتی ها زن و 15 نفر تبع خارجی بودند

وی 15 نفر از فوتی ها را مربوط به اتباع خارجی خاطرنشان کرد و گفت: از این تعداد ، 6 نفر عابر پیاده، هفت نفر موتورسوار، یک نفر راننده سواری و یک نفر هم دوچرخه سوار بوده است ضمن آنکه جنس فوتی های اتباع خارجی، همه مرد بوده است.

مدرک تحصیلی فوتی ها زیر دیپلم و سن بیشتر آنها بالای 50 سال بوده است

سرپرست پلیس راهور یزد یادآور شد: مدرک تحصیلی همه فوتی ها زیر دیپلم بوده و بیشترین سن متوفیان با 15 نفر مربوط به سنین بالای 50 سال بوده است.

وی گفت: فوتی هایی که سن آنها بین 20 تا 30 سال بوده سه نفر و بین 30 تا 40 سال هم 6 نفر بوده است ضمن آنکه موتورسواران 20 تا 30 ساله، عامل بیشترین حوادث رانندگی در سالجاری بوده اند.

فوت موتورسوار 96 ساله در یزد

رییس پلیس راهور یزد از فوت یک موتورسوار 96 ساله در شهر یزد اطلاع داد و گفت: افرادی که با این و سن سال سوار موتورسیکلت میشوند با کوچکترین ضربه ای، فوت می نمایند.

زارع همچنین فوت موتورسواران غیرمجاز در سنین 10 تا 20 سال را هم 12 نفر خاطرنشان کرد و گفت: سن غالب موتورسوران یزدی بین 12 تا 16 سال است.

سه شنبه ها اوج تصادفات! ؛ ساعت 18 تا 20 با بیشترین سوانح

سرهنگ زارع، بیشترین تصادفات رانندگی در استان و بخصوص شهر یزد را مربوط به روزها سه شنبه و پس از آن پنجشنبه و آدینه خاطرنشان کرد اما در خصوص علت آن توضیحی ارائه نداد.

وی همچنین ساعت 18 تا 20 را ساعات اوج تصادفات در شهر یزد خاطرنشان کرد و یادآور شد: بیشترین واژگونی مربوط به سواری هاست و علت اصلی آن هم سرعت بالاست.

رشد 27 درصدی مصدومان؛ افزون بر پنج هزار نفر مصدوم شدند

سرپرست پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه طی 11 ماه گذشته در مجموع پنج هزارو 279 نفر در سوانح رانندگی درون شهر این استان مصدوم شدند اضافه کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال 27 درصد رشد دارد و سه هزارو 551 نفر مربوط به شهر یزد بوده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فوتی های حوادث رانندگی در یزد 63 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فوتی های حوادث رانندگی در یزد 63 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید