دیدنیهای شهر هوی آن ویتنام

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، در ساحل مرکزی ویتنام شهر باستانی Hoi An قرار گرفته است. این شهر مانند شهرهای دیگر جنوب شرقی آسیا نیست و بر روی کانال های منتهی به دریای ویتنام شرق ساخته شده است. سبک معماری آن ترکیبی است؛ منعکس کننده فرهنگ چین، پرتغال، فرانسه و ژاپن. بازدید Hoi An فرصتی برای کشف خانه های سنتی، معابد (پاگودا) و پل ها می باشد. رنگ های مهیج، مردم محلی خوش برخورد و فرهنگ باور نکردنی علاقه بازدیدکنندگان را به منطقه افزایش می دهد.

دیدنیهای شهر هوی آن ویتنام
  1. ساحل بنگ An Bang Beach

یکی از شلوغ ترین سواحل در تمام ویتنام ساحل بنگ است. ساحل بنگ ساحلی شنی طولانی دارد که به اقیانوس آبی دسترسی دارد، و محلی مناسب برای استراحت در آفتاب و یا شنا است. بر خلاف دیگر سواحل در Hoi An ، فرسایش جزو مسائل ساحل نیست. در واقع شن و ماسه زیادی در این منطقه ساحلی وجود دارد. فروشندگان بی شماری در زیر سایه درختان نخل به فروش خوراکی در طول روز می پردازند.

  1. خانه قدیمی Tan ky

یکی دیگر از جاذبه های غیر معمول در هوی آن Hoi An خانه قدیمی Tan ky است. این خانه بیش از 200 سال قدمت دارد و از زیر دست هفت نسل در خانواده ویتنامی رد شده است. خانه معماری جالبی دارد، و در آن جزئیاتی مانند قرقره هایی برای بالا بردن مبلمان و بالکنی چوبی حکاکی شده دیده می شود. اعضای خانواده هنوز در خانه قدیمی Tan ky زندگی می نمایند.

  1. سالن مجمع کانتونی Cantonese

یکی از محبوب ترین جاذبه ها در هوی آن Hoi An سالن مجمع کانتونی است. این سالن با عنوان کوانگ Trieu نیز شناخته شده است و در کنار بتکده Cau قرار گرفته است. همانگونه که از نام آن معین است، سالن توسط مهاجران کانتونی در قرن 19 ساخته شد. این محل برای تجمع جهت عبادت و ارتباط میان بازدید نمایندگان چینی و ساکنان بود. در بازدید از سالن مجمع کانتونی، می توانید ساختار و دکوراسیون دارای اژدهاهای سفالی را مشاهده کنید.

  1. خیاطان Hoi An

این شهر دارای خیاطان سنتی زیادی است و از آن جایی که شهر از گذشته به عنوان یک بندر تجاری در جهت ابریشم بوده است خیاطان ماهری دارد. همچنین خیاطی یکی از محبوب ترین کارهای در Hoi An است. در مغازه می توانید انواع بی شماری از پارچه های فابریک با رنگ های مختلف مشاهده کنید و اندازه های مختلف سفارش دهید. روز بعد، می توانید لباس مورد علاقه خود را دریافت کنید یا با پرو و اندازه کردن در بازدید بعدی لباس آماده خواهد بود. می توانید پس از تکمیل لباس پول آن را پرداخت کنید.

  1. سالن مجمع فوجیان Fujian

فوک کین نام رایج سالن مجمع فوجیان است. مانند سایر سالن ها در شهر، فوک کین نیز محلی برای تجمع ساکنان، تجار و بازدید نمایندگان از منطقه خاص فوجیان در چین است. بعدها سالن تبدیل به یک مکان مذهبی به افتخار خدای تین هائو شد. بازدید از سالن مجمع فوجیان به معنی مشاهده چشمه های رنگارنگ در حیاط، دروازه های مزین اطراف ملک و اژدهاهای حک شده زیبا در اتاق اصلی است. سالن مجمع فوجیان هنوز مکانی محبوب در میان بازدید نمایندگان و ساکنان منطقه فوجیان می باشد.

  1. بازار شب Hoi An

هیچ کمبود فرصت خریدی در این شهر وجود ندارد، اما یکی از جالب ترین جاها بازار شب می باشد. بازار در خیابان نگوین هوانگ واقع شده است، دقیقا در مقابل پل سرپوشیده ژاپنی. بازار حدود پنج هر شب باز می شود و بیش از 500 فروشنده فروشگاه های خود را از سوغاتی تا لباس و مواد غذایی تازه باز می نمایند. شاید مورد توجه ترین چیز فانوس های کاغذی است که در شب به زیبایی می درخشد. می توانید یک فانوس رنگارنگ بخرید تا در هنگام خرید خودنمایی کند یا می توانید آن را به منزل ببرید و به یاد رنگ ها، طراوت و چالاکی و شور و هیجان بازار شب بیفتید.

  1. پل سرپوشیده ژاپنی

پل سرپوشیده ژاپنی یا بتکده Cau، یکی از پر بازیدترین نقاط دیدنی شهر است. این پل در قرن 17 ساخته شده است و خیابان ترنسپاندر را به خیابان نگوین مین Thi Khai متصل می نماید. این پل به اهالی اجازه می دهد به مناطق چینی دسترسی داشته باشند. این پل سرپوشیده است و شبیه یک بتکده ژاپنی می باشد و سبک اصلی آن به 400 سال گذشته برمی شود. پوشاندن پل دلیل داشته است و به عنوان پناهگاهی می باشد اما آن را با حجاری و تصاویر حیوانان تزئین نموده اند.

  1. شهر قدیمی

شهر قدیمی منطقه ای در جنوب شرق آسیا در بندر تجاری است که از 15 تا قرن 19 به عنوان بندر استفاده می شده است. بسیاری از ساختمان های تاریخی در سبک سنتی چینی ساخته شده است، و جاده های باریک و پیچ در پیچی دارد. مناطق برجسته این شهر قدیمی شامل پل سرپوشیده ژاپنی، سه خانه قدیمی و معبد کانگ کوان می باشد. چندین موزه در شهر قدیمی وجود دارد، اما برای دیدن اجرای موسیقی محلی باور نکردنی در کارگاه صنایع دستی از دیدن موزه ها منصرف می شوید.

منبع: مجله سفر

به "دیدنیهای شهر هوی آن ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنیهای شهر هوی آن ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید