شبکه های ارتباطی مناطق زلزله زده آذربایجان غربی به حالت عادی برگشت

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، قاسم جلیلی نژاد با اشاره به زلزله 5.8 ریشتری صبح و 5.9 ریشتری شب شهرستان خوی از بازگشت شبکه های ارتباطی به حالت عادی اطلاع داد.

شبکه های ارتباطی مناطق زلزله زده آذربایجان غربی به حالت عادی برگشت

به گزارش ، قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی با اشاره به قطعی برق در بعضی مناطق اطراف قطور گفت: تعدادی از سایت های تلفن همراه در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بودند که با برق رسانی موقت به این سایت ها به وسیله ژنراتور های پرتابل و دستی وارد مدار شدند.

وی که برای دومین بار در منطقه حضور یافت بود، اضافه نمود: چهار سایت و دو مرکز در اثر وقوع زلزله قطع بود و در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه های ارتباطی وجود داشت که در حال حاضر مناطق زلزله زده قطور، زرآباد و سایر روستا ها هیچ مسئله ای ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی از هماهنگی با شرکت های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، همراه اول و ایرانسل در مناطق زلزله زده اطلاع داد و گفت: با هماهنگی اجرا شده، تیم های پشتیبانی این شرکت ها برای رسیدگی به مسائل احتمالی در منطقه حضور دارند.

جلیلی نژاد ضمن حضور در جلسه مدیریت بحران در شهر قطور آخرین شرایط شبکه ارتباطی در حوزه تلفن همراه، ثابت و اینترنت را در مناطق اصلی زلزله زده استان آذربایجان غربی پایدار اظهار داشت و گفت: این زلزله 43 روستا را تحت تاثیر قرار داد است و تیم های فنی و ارزیابی اپراتور های ارتباطی در اولین ساعت به منطقه زلزله زده اعزام شده اند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر در شهرستان خوی، شبکه های ارتباطی هیچ مسئله ای ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی که از اولین ساعات وقوع زلزله در منطقه حضور داشت با اشاره به قطعی برق در بعضی مناطق اطراف قطور، اضافه نمود: دو سایت همراه اول در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بود که با رفع شدن مشکل قطعی برق وارد مدار شدند و در حال حاضر ارتباطات منطقه پایدار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شبکه های ارتباطی مناطق زلزله زده آذربایجان غربی به حالت عادی برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه های ارتباطی مناطق زلزله زده آذربایجان غربی به حالت عادی برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید