شرم کن خانم سلبریتی!

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، امثال بهنوش بختیاری آزادند هرگونه که دوست دارند هر محصولی را تبلیغ نمایند ولی ما هم باید هوشیار باشیم که بنابر موقعیت حساسی که برایمان پیش آمده است گول نخوریم.

شرم کن خانم سلبریتی!

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، عصر ایران نوشت: چند روزگذشته به دلیل خطر ابتلا به شیوع بیماری کرونا بسیاری از اقلام بهداشتی مانند ماسک، محلول ضد عفونی نماینده و ... از سوی مردم خریداری شده و نایاب شده اند.

در این میان اتفاقات ناخوشایندی هم اتفاق افتاده است از افزایش سرسام آور قیمت ها، احتکار، گرانفروشی و ... همین وسائل بهداشتی، اما آنچه در این میان بسیار ناراحت نماینده و تاسف آور است کاسبی و سواستفاده بعضی افراد با بهره بردن از ترس و نگرانی مردم در شرایط خاص پیش آمده است.

انسان وقتی در موقعیت خطر و نا ایمن قرار می گیرد به هر حرفی که احساس کند شاید نجات دهنده باشد اعتماد می نماید و اینجاست که اتفاقات ناخوشایند و فرصت طلبان دام خود را پهن می نمایند.

ویدیوئی در صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری استوری شد که واقعا تعجب آور و یا بهتر است گفته گردد شرم آور است.

خانم بازیگر یک محلول گیاهی در دست گرفته و از تاثیرات آن بر دستگاه تنفسی گفته و در لابلای این حرفها اشاره می نماید به بیماری های ویروسی و مشخصا از ویروس کرونا هم اسم آورده و بعد محصول مورد نظر را تبلیغ می نماید و ...

اگرچه سعی دارد با شلوغ بازی و در قالب پکیج هایی چون کبد چرب و بیماری های تنفسی این حرفها را بزند ولی مشخصا به بیماریهای ویروسی و ویروس کرونا اشاره می نماید!

پرسش این است که این محلول یا مایع درمانی چیست؟ آیا استانداردهای سلامت و بهداشت و درمان را دارد که ایشان در صفحه ای با چند میلیون فالوئر دارد آنرا تبلیغ می نماید؟ آیا اساسا اجازه دارد در این زمانه پر از استرس و نگرانی بابت ویروس کرونا با چنین دستاویزی به فروش محصول بپردازد؟ آیا هیچ وزارتخانه ای، نهادی، سازمانی و ... نباید نظارتی حداقلی بر چنین رویه هایی داشته باشد؟

آیا هیچ کسی نباید به خانم سلبریتی بگوید بر چه اساسی چنین ادعایی را مطرح می سازی؟

شاید اساسا اون دارو هم هیچ مسئله ای نداشته باشد و در راستای همون کبد چرب و تقویت سیستم تنفسی کارآمد باشد ولی مشکل این سواستفاده زمانی و واژگانی از ویروس کرونا و ارتباط دادن به آن است که ناامیدی را در دل آدم می کارد!

با توجه به اینکه چین به عنوان مبدا آغاز این بیماری کرونا وکشورهای اول صنعتی دنیا رسما اعلام نموده اند که هیچ دارویی برای پیشگیری و یا درمان ویروس کرونا 19 وجود ندارد دیدن چنین ویدیوهایی فقط نشان از فرصت طلبی آن افراد دارد.

این قبیل سلبریتی ها که از هر موقعیت و فرصتی فقط به فکر دریافت آگهی و طبیعتا پول در آوردن هستند را واقعا با هیچ واژه ای نمی توان توصیف کرد؟ چگونه ؟ چرا؟ و به چه قیمتی؟ آیا هیچ خط قرمزی برای شما وجود ندارد؟

با خنده، شوخی و ظاهر موجه اصل غلط کاری که انجام می دهید را نمی توانید تغییر دهید. (در آخر ویدیو تعداد تپق هایش را با خنده برطرف و رجوع می نماید!)

امثال بهنوش بختیاری آزادند هرگونه که دوست دارند زندگی نمایند و هر محصولی را تبلیغ نمایند ولی ما هم باید هوشیار باشیم که بنابر موقعیت حساسی که برایمان پیش آمده است گول نخوریم.

گویا بعضی دیگر هم به شکل های دیگر درحال تبلیغ پودر یا قرص و ... ضدکرونا هستند ولی واقعیت این است که تمامی این موارد هیچ پایه و اساس علمی و پزشکی ندارد و فقط جهت فروش بیشتر است.

در چنین موقعیتی تنها کاری که می گردد کرد این است که خود مردم مراقب همدیگر باشند و توصیه های اصولی و بهداشتی را فقط از منابع معتبر پیگیری نمایند.

یک متخصص بیماری های عفونی در تلویزیون خاطرنشان کرد استرس می تواند سطح ایمنی بدن را کاهش دهد پس سعی کنید به هیچ عنوان حرص و جوش نخورید و از استرس دریافت دوری کنید.

گول کاسبان مختلف را نخوریم و یادمان باشد که چنین مسائلی فراتر از یک نفع یا سود چند روزه است و شرم بر کسانی که از هر فرصتی استفاده می نمایند تا جیب خود را پرتر نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرم کن خانم سلبریتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرم کن خانم سلبریتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید