فغانپور: مهره درشتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم، اساسنامه باید بازبینی و اصلاح گردد

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، مسئول امور حقوقی و قرارداد های فدراسیون فوتبال گفت: تمام نامزد های انتخاباتی فدراسیون فوتبال در یک سطح هستند و مهره درشتی نداریم.

فغانپور: مهره درشتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم، اساسنامه باید بازبینی و اصلاح گردد

به گزارش ، صفی الله فغانپور درباره آخرین شرایط آنالیز صلاحیت نامزد های انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: مراحل تعیین صلاحیت از سوی کمیته 3 نفره فدراسیون فوتبال انجام شد. مراحل آنالیز اسناد و مدارک را پشت سر گذاشتیم و نفرات تایید شده به مراجع نظارتی معرفی شدند. اکنون هم منتظر هستیم مراجع نظارتی پس از تایید صلاحیت ها، اسامی مدنظرشان را برای معرفی نهایی به فدراسیون فوتبال اعلام نمایند.

او درباره اینکه آیا در زمان تایید صلاحیت ها مهره درشت و سرشناسی از بین نامزد ها حذف شده یا خیر، گفت: بنا نداریم تا تایید صلاحیت نهایی از افراد اسم ببریم، اما خوشبختانه یا متاسفانه در این دوره تمام افرادی که در انتخابات شرکت نموده اند، هم طراز هستند و نمی توانیم فردی را از جمع سایر نامزد ها جدا نموده و بگوییم او مهره درشتی است. تمام افرادی که شرکت نموده اند از صندلی هم سطحی برخوردار هستند.

مسئول امور حقوقی و قرارداد های فدراسیون فوتبال درباره اینکه شنیده می گردد راهنمایی الله ممبینی به دلیل به حد نصاب نرسیدن سوابق مدیریتی و حیدر بهافرایند به دلیل بازنشستگی از انتخابات کنار می فرایند، گفت: تا به امروز هیچ یک از افرادی که برای ریاست ثبت نام نموده اند حذف نشده اند. راهنمایی الله ممبینی یکی از افرادی است که اسناد و مدارک مدیریتی اش مانند تمام نامزد های دیگر تایید شد. درباره بحث بازنشستگی هم بار دیگر تاکید می کنم این بحث در فرآیند رسیدگی کمیته 3 نفره برای صلاحیت نامزد ها مطرح نیست و ما براساس اساسنامه فدراسیون که مصوب مجمع بوده و وزارت ورزش هم روی آن صحه گذاشته است، بحث بازنشستگی را نداریم.

او درباره تاکید سازمان بازرسی کل کشور روی منع حضور بازنشستگان در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: اظهار نظر مراجع نظارتی منطبق با اساسنامه فدراسیون نیست که در فرآیند رسیدگی از سوی کمیته 3 نفره ملاک عمل قرار بگیرد. صلاحیت ها در 2 مقطع رسیدگی می گردد. در مرحله اول کمیته 3 نفره صلاحیت بعضی افراد را به نداشتن مدرک تحصیلی، صغر سن و نداشتن حد نصاب مدیریتی رد کرد. مقطع دیگر مربوط به نهاد های نظارتی است که باید صلاحیت افراد را از لحاظ اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و سایر موارد را آنالیز کند.

فغانپور ادامه داد: افرادی که صلاحیت شان برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه رد شده می توانند در 48 ساعت به کمیته استیناف آنالیز صلاحیت ها اعتراض بزنند. اگر این کمیته برخلاف نظر کمیته 3 نفره رای بدهد، اسامی افراد تایید صلاحیت شده در کمیته استیناف به وزارت ورزش ارسال می گردد تا مرحله دوم صلاحیت شان آنالیز گردد.

او درباره انتقاد های سعید آذری نسبت به اساسنامه فدراسیون و اینکه یک گروه از فیفا و AFC در سال 2019 برای تغییر این اساسنامه به ایران آمده بودند، بیان نمود: من هم به عنوان یک فرد حقوقی امکان دارد ایراد هایی را به اساسنامه وارد بدانم، اما در حال حاضر ناچار هستیم انتخابات را براساس همین اساسنامه که مصوب اعضای مجمع است و خود آذری هم عضوی از همین مجمع است برگزار کنیم. خارج از اساسنامه نمی توانیم تصمیم بگیریم.

او درباره آخرین شرایط اساسنامه ای که آگوست 2019 مورد تایید اعضای کمیته های حقوقی فیفا و AFC قرار گرفته بود، گفت: اساسنامه های مختلفی از جا های مختلف پیشنهاد شد، اما تا زمانیکه اساسنامه ای در مجمع عمومی فدراسیون به تصویب نرسد نمی توانیم بگوییم اساسنامه دیگری وجود دارد. اساسنامه فعلی مورد تصویب مجمع و تایید وزارت ورزش و دولت است.

او درباره اینکه آیا قرار است اساسنامه جدید در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال تصویب گردد، گفت: در آن مقطع چنین دستورالعملی نداریم، اما خودم به رئیس قبلی فدراسیون پیشنهاد دادم اساسنامه را بازبینی و اصلاح کنیم. اراده مان این است در مقطع جدید این موضوع محقق گردد.

مسئول امور حقوقی و قرارداد های فدراسیون درباره آخرین شرایط پفراینده مارک ویلموتس گفت: گروهی از سوی سرپرست فدراسیون انتخاب شده اند تا پفراینده ویلموتس را در فیفا پیگیری نمایند. اکنون هم این مراحل در حال اجرا است. دوستان اسناد و مدارک را تنظیم نموده اند و فدراسیون یک وکیل سوئیسی (لودویک دویشت) هم گرفته تا در این کشور پفراینده را پیگیری کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فغانپور: مهره درشتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم، اساسنامه باید بازبینی و اصلاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فغانپور: مهره درشتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم، اساسنامه باید بازبینی و اصلاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید