فیس بوک نقشه COVID-19 تعاملی را منتشر کرد ، آمار لحظه ای از تعداد مبتلایان کرونا در هر منطقه

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، فیس بوک نوعی نقشه جدید را منتشر کرده است که نشان می دهد چند نفر علائم کروناویروس را در منطقه زندگی شما نشان می دهند. البته این نقشه در حال حاضر به ایالات متحده محدود شده است.

فیس بوک نقشه COVID-19 تعاملی را منتشر کرد ، آمار لحظه ای از تعداد مبتلایان کرونا در هر منطقه

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این نقشه از اطلاعات بیش از یک میلیون نفر استفاده کرده که توسط محققان کارنگی ملون به فیسبوک اعطا شده است. فیس بوک می گوید هر روز نمونه جدیدی از کاربران این شرکت مورد بررسی قرار می گیرند تا نقشه به روز شود و پاسخ های نظرسنجی ناشناس نگه داشته می شوند.

نقشه تعاملی جدید ایجاد شده توسط فیس بوک، جهت جدیدی برای بررسی نقشه گسترش ویروس کرونا ایجاد می کند. این نقشه به جای این که به تعداد افرادی که آزمایش COVID-19 را انجام داده اند، تکیه کند، نشان می دهد که چند نفر علائم کرونا را گزارش کرده اند. براساس بیانیه فیس بوک، نقشه از داده های حاصل از نظرسنجی بیش از یک میلیون کاربر فیس بوک است که توسط محققان دانشگاه کارنگی ملون اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت فیس بوک، مارک زاکربرگ گفت: 2 میلیارد نفر کاربر فیس بوک امکان بررسی منحصر به فردی را به محققان می دهند که به درک بهتر شیوع COVID-19 کمک می کند. فیس بوک قصد دارد به روزرسانی های هفتگی را انجام دهد تا نقشه مرتب به روز شود. در حالی که نقشه مذکور در حال حاضر فقط ایالات ایالات متحده را پوشش می دهد، این شرکت در هفته های آینده شروع به انجام بررسی های جهانی خواهد کرد.

به گفته زاکربرگ، داده های جمع آوری شده از سوی کاربران فیسبوک می تواند به مقامات بهداشتی و دولت ها کمک کند تا تصمیم بگیرند که چگونه و چه موقع در ماه های آینده برخی از نقاط جهان را بازگشایی کنند. نقشه مذکور تعداد کاربرانی که در فیس بوک مورد بررسی قرار گرفته اند را نشان می دهد. همچنین می توانید این مورد را با نقشه هایی از کاربران فیس بوک که علائم آنفولانزا را گزارش می دهند مقایسه کنید.

منبع: انتخاب

به "فیس بوک نقشه COVID-19 تعاملی را منتشر کرد ، آمار لحظه ای از تعداد مبتلایان کرونا در هر منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک نقشه COVID-19 تعاملی را منتشر کرد ، آمار لحظه ای از تعداد مبتلایان کرونا در هر منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید