قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، قیمت هر بشکه نفت با 60 سنت افزایش 40.32 دلار فروخته شد.

قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ دشت آبادی، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و خسارات اولیه را جبران کرد، زیرا امید به کاهش بیشتر عرضه نفت در بازار تقویت شد.

به گزارش رویترز، هر بشکه نفت برنت با 60 سنت افزایش 40.32 دلار فروخته شد. نفت برنت روز دوشنبه 2.6 درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود.

نفت خام امریکا نیز با 51 سنت افزایش 37.63 دلار معامله شد. این نوع نفت در معاملات دیروز افزایش 2.4 درصدی را تجربه کرد.

با توجه به افزایش مبتلایان به کرونا در امریکای لاتین، آمریکا و چین، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان در روز دوشنبه به بالای 8 میلیون نفر رسید، اما ناظران گفتند انتظار اجرای محدودیت های سختگیرانه نظیر ابتدای سال را ندارند.

استفان اینس، تحلیلگر بازار گفت: درحالی که سرتیتر های مربوط به کووید 19 بر کندی فرایند بهبود تقاضا تاکید دارد، بعید است که ما شاهد اقدامات قرنطینه نظیر نیمه نخست سال داشته باشیم.

به گفته تحلیلگران، امید به کاهش بیشتر عرضه نفت توسط تولیدکنندگان بزرگ نیز مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: بازگشت دوباره خوش بینی به بازار در مورد ادامه کاهش تولید اوپک پلاس در صورت تشدید نگرانی در مورد شیوع موج دوم کرونا، مانع از سقوط قیمت نفت شد.

کشور های عضو اوپک پلاس، در این ماه توافق کردند تا کاهش تولید خود را به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز تا پایان ماه جولای کاهش دهند.

تولیدکنندگان نفت شیل امریکا نیز در بحبوحه کاهش تقاضا برای نفت، فعالیت های حفاری خود را کاهش دادند.

بیکر هیوز، بزرگ ترین شرکت خدمات نفتی جهان اظهار داشت، حفاران آمریکایی تولید خود را کاهش دادند و تعداد دکل های نفتی را به زیر 200 دکل در هفته گذشته رساندند که کمترین تعداد از ژوئن 2009 به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قیمت نفت افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید