مسافرت نروید، خطر در کمین خانواده ها است

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، استاد تمام بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مسافرت در عید نوروز خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش خواهد داد.

مسافرت نروید، خطر در کمین خانواده ها است

مسعود ضیایی استاد تمام بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نماینده علمی کرونا در استان خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: ما همه سوار کشتی عظیمی به نام کشتی ایران هستیم که این کشتی سوراخ های عظیم و کوچکی دارد که اگر جلوی آن گرفته نشود، می تواند همه ما را غرق کند.

او اضافه نمود: اگر ویروس کرونا در شمال زیاد باشد هنگام مسافرت به جنوب کشور هموطنان جنوبی هم درگیر این ویروس خواهند شد و همه با هم غرق می شویم.

ضیایی ادامه داد: موثرترین راه این است که افراد با رعایت جدی توصیه های ایمنی قدم مناسبی در جهت مهار یا کاهش ویروس کرونا بردارند؛ چرا که در غیر اینصورت مراجعه به بیمارستان ها بالا رفته و ظرفیت بیمارستان ها کاهش می یابد و در اینگونه مواقع نمی توان انتظار بهبود هیچ موضوعی را داشت.

ویروس کرونا؛ آیا به وسیله وسایل گرمایشی از بین می رود؟

استاد تمام بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند توضیح داد: افرادی که توصیه های بهداشتی را جدی نمی گیرند و در این روز های حساس و بحرانی به مسافرت می فرایند شرایط را برای بقیه هم وطنان سخت نموده و شانس آن ها را در ابتلا به ویروس کرونا بالا می برند.

ضیایی با اشاره به دید و بازدید ایام عید اظهار کرد: ان شا ء الله که دولت چند روز را برای دید و بازدید ایام عید بعد از مهار ویروس کرونا تعطیل کند، اما در حال حاضر مناسب ترین راه تبریک گفتن عید به صورت مجازی است.

85 درصد مبتلایان به کرونا متوجه نمی شوند و بهبود می یابند/ ترس از کرونا، می تواند آدم سالم را مبتلا کند

او ادامه داد: هرگونه اتفاقی مبنی بر مرگ و میر های ناشی از ویروس کرونا به علت رعایت نکردن افراد است که منجر به نابودی کادردرمانی بیمارستان ها می شوند.

نماینده علمی کرونا در استان خراسان جنوبی توضیح داد: اگر در این چند روز نکات بهداشتی را برای رعایت کردن، جدی نگیریم تا اواخر اردیبهشت ممکن است خیلی از عزیزان و هم نوع هایمان در کنارمان نباشند و در آینده افسوس حال را بخوریم.

ویروس کرونا؛ سوال مهمی که سازمان بهداشت جهانی پاسخ داد

ضیایی گفت: بحث ویروس کرونا بسیار جدی است و باید تمام نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا انجام داد. در حال حاضر این مسئله بسیار خطرناک است و تنها با خانه نشستن در ایام عید و رعایت مسائل و نکات بهداشتی این قضیه فرایند نزولی و بهبود پیدا خواهد نمود.

تعطیلات عید سال جاری برخلاف سال های گذشته رفتن به میهمانی نیست! بلکه این یک هشدار جدی در مورد ماندن در خانه و رعایت اصول و نکات بهداشتی برای مهار کامل ویروس کروناست. جان همه هموطنان برای ما با ارزش است پس به هیچ عنوان افراد را قربانی این ویروس خطرناک نکنید. بیاید با ماندن در منزل به صورت مشترک با این ویروس خطرناک مقابله کنیم.

تمامی برنامه ریزی های خود را برای رفتن به مسافرت کنسل نموده و تعطیلات عید را در کنار خلانواده و ماندن در منزل سپری کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مسافرت نروید، خطر در کمین خانواده ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت نروید، خطر در کمین خانواده ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید