مسدود شدن مرزها موقتی است

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از طریق سفارت خانه ها رایزنی هایی را با مقامات کشورهای همسایه شروع کرده ایم تا به آنها اطمینان داده شود، هیچ گونه موارد مشکوکی از مرزها عبور نخواهند کرد.

مسدود شدن مرزها موقتی است

به گزارش وبلاگ دشت آبادی از مهر، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بسته شدن برخی مرزها توسط کشورهای همسایه، گفت: زمانی که سازمان بهداشت جهانی برای مناطق مختلف جهان شرایط اضطراری گفت، طبیعی است اقدامات اجرا شده، باید به صورت جمعی باشد.

وی اضافه کرد: در زمانی که کشور ما آلوده نشده بود، ما نگرانی هایی داشتیم و بعد از آنکه ویروس وارد کشور ما شد، کشورهای همسایه نگرانی هایی داشتند و این موضوع طبیعی است؛ این موضوع نباید مانع مراودات مردمی یا حتی صادرات و واردات بین کشورها شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: وزارت امور خارجه از طریق سفارت خانه ها رایزنی هایی را با مقامات کشورهای همسایه شروع کرده تا به آنها اطمینان داده شود، هیچ گونه موارد مشکوکی از مرزها عبور نخواهند کرد.

موسوی اضافه کرد: از جمله بحث های مربوط به گواهی سلامت و بحث کالاها مطرح است که بتوانیم با کمک یکدیگر در این شرایط با کشورهای منطقه، ضمن درک نگرانی های یکدیگر مراودات را به شکل مطلوب ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: بعید است اقدام به بستن مرزها مستمر باشد و این اقدامات موقتی و به منظور پیشگیری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه خود ما نیز در برخی موارد و بحث ویزا به اتباع خارجی در حال فکر کردن روی کاهش صدور این مسائل هستیم،اضافه کرد: طبیعتا طرف مقابل هم همینگونه است.

موسوی گفت: امیدواریم با سرعت و جدیتی که بر روی مبارزه با ویروسکرونا شده، به زودی شاهد فرایند معکوس ابتلا به این بیماری باشیم و بتوانیم خبر خوش را به مردم کشورمان و کشورهای همسایه بدهیم؛ اطمینان دهیم که هیچ خطری متوجه آنها نخواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "مسدود شدن مرزها موقتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدود شدن مرزها موقتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید