ممنوعیت ضربات سر برای فوتبالیست های زیر 12 سال در بریتانیا

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، مسئولان فوتبال بریتانیا ضربه زدن به توپ با سر در تمرینات را برای بازیکنان زیر سن 12 سال ممنوع اعلام کردند.

ممنوعیت ضربات سر برای فوتبالیست های زیر 12 سال در بریتانیا

به گزارش وبلاگ دشت آبادی و به نقل از نشریه سان، اتحادیه فوتبال انگلیس با صدور بخشنامه ای به دست اندرکاران فوتبال رده های پایه این کشور، ضربه سر زدن در تمرینات را برای فوتبالیست های کمتر از 12 از سال ممنوع گفت.

این قانون که از هم اکنون لازم الاجرا اعلام شده، توسط اتحادیه های فوتبال ایرلند شمالی و اسکاتلند تصویب شده است.

اتخاذ این تصمیم به دنبال انتشار نتایج یک بررسی مطالعاتی اجرا شده که در آن مشخص شده احتمال دچار شدن فوتبالیست های پیشکسوت به بیماری های کشنده مرتبط با سیستم عصبی سه و نیم برابر بیشتر از افراد عادی همسن آنهاست.

طبق دستورالعمل اعلام شده توسط اتحادیه های فوتبال انگلیس، ایرلندشمالی و اسکاتلند، ضربه زدن با سر برای تمامی بچه ها دبستانی در تمرینات ممنوع است است و در خصوص فوتبالیست های رده سنی 12 تا 16 سال هم باید آموزش های جامع و پیشرفته ای در خصوص این موضوع صورت بگیرد. این قانون با توجه به محدودیت بیشتر ضربات سر در رده های پایه، شامل بازی ها نمی شود و تنها به تمرینات محدود می شود.

در تحقیق اجرا شده دقیقاً به رابطه مستقیم میان ضربات سر و ضریب ابتلای به بیماری های سیستم عصبی اشاره نشده است اما مسئولان فوتبال بریتانیا ترجیح داده اند که ریسک دچار شدن به این بیماری ها در سنین بالاتر برای فوتبالیست ها کاهش دهند.

طبق گفته مارک بولینگام، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس به مدیران و مربیان فوتبال رده های پایه این کشور ابلاغ شده است تا حتی الامکان از ضربات سر شاگردان به توپ در مواقع غیر ضروری جلوگیری و در صورت امکان حتی تمرین ضربه زدن با سر را حذف کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ممنوعیت ضربات سر برای فوتبالیست های زیر 12 سال در بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ضربات سر برای فوتبالیست های زیر 12 سال در بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید