پیغام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی آگاهی از اوتیسم

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، تهران (پانا) -معاون درمان وزارت بهداشت در پیامی روزجهانی آگاهی از اختلال طیف اوتیسم مصادف با دوم آوریل و مقارن با سیزده فروردین ماه را گرامیداشت.

پیغام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی آگاهی از اوتیسم

به گزارش وبدا، متن این پیغام به توضیح زیر است:

بسمه تعالی

دوم آوریل مقارن با سیزده فروردین ماه، روز جهانی مطلعی از طیف اختلالات اوتیسم نامگذاری شده است. اوتیسم، یک اختلال رشدی مغز است که در سالهای اولیه زندگی بروز کرده و شاخصه اصلی آن ضعف در ارتباط و تعاملات اجتماعی و بروز رفتارهای کلیشه ای است و گرامیداشت این روز به منزله لزوم مطلعی بیشتر از احوالات عزیزان دارای این اختلال و درک شرایط آنان است.

امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که اوتیسم درد و رنج عظیمی برای یک خانواده است و آنچه حائز اهمیت است خدمت به این طیف دارای اختلال و فراهم نمودن شرایط حضور آن ها در جامعه است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دغدغه خانواده های صاحب فرزند دارای اختلال طیف اوتیسم را درک کرده و رفع کردن موانع موجود برای ارائه خدمات بهتر به این گروه از عزیزان را جزو وظایف خود می داند. شناسایی افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، تشخیص و درمان زود هنگام و مطلع سازی بیشتر مردم در شناسایی به موقع و مداخلات درمانی زودهنگام تاثیر بسزایی دارد و باعث کاهش مسائل افراد و خانواده ها و جلوگیری از پیشرفت اختلال مغزی وکاهش هزینه ها خواهد شد. از این رو برنامه ریزی، اقدام به موقع و آموزش می تواند این مسئله مشکل را کنترل و به یک سبک زندگی مبدل سازد.

امید است با همکاری همه جانبه وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی که در موضوع بچه ها اوتیسم نقش دارند شاهد تغییر برخورد ها نسبت به افراد دارای اختلال طیف اوتیسم و به رسمیت شناختن حقوق آن ها باشیم و با شناسایی دقیق نیازمندی ها و استفاده از ظرفیت موجود دغدغه این افراد و خانواده هایشان را به حداقل رسانیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پیغام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی آگاهی از اوتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی آگاهی از اوتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید