کرونا، وضع مقررات ویژه آمد و شد سراسری در انگلیس

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، نخست وزیر انگلیس از برقراری شرایط ویژه آمد و شد در کشورش اطلاع داد. او گفت: همه باید در خانه بمانند. تجمع بیش از دو نفر ممنوع است و پلیس بر مقررات جدید نظارت خواهد نمود.

کرونا، وضع مقررات ویژه آمد و شد سراسری در انگلیس

به گزارش ایسنا، به نقل از بی بی سی، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که دوشنبه شب، 23 مارس، در نطقی تلویزیونی با مردم کشورش صحبت می کرد گفته این شرایط را برای سه هفته آینده به اجرا خواهد گذاشت.

او تاکید نمود که چنانچه نتوان فرایند شیوع ویروس کرونا را آهسته کرد هیچ نظام بهداشتی در دنیا قادر به جوابگویی به احتیاج فوری اپیدمی کووید-19 نخواهد بود.

نخست وزیر بریتانیا موارد زیر را از تصمیمات جدید دولت خود برای مقابله با شیوع پرشتاب ویروس کرونا 2019 در کشورش مطرح نمود و گفت این تصمیمات بلافاصله به اجرا گذاشته خواهند شد.

از دوشنبه 23 مارس، مردم انگلیس تنها برای موارد بسیار کمی چون خرید آذوقه ضروری یا ورزش و پیاده روی روزانه اجازه خروج از منازل خود را خواهند داشت یا تنها برای امور پزشکی و درمانی. افرادی که برای انجام کار و وظایف خود به طور کاملا ضروری احتیاج به خروج از خانه و سفر دارند هم از این مقررات مستثنی شده اند.

او همه مردم انگلیس خواست که در خانه بمانند و از ملاقات دوستان و حتی فامیل خود چنانچه در زیر یک سقف زندگی نمی نمایند، پرهیز نمایند.

او گفت: برای خرید از خانه بیرون آمدن تنها برای تهیه اقلام ضروری و دارو مجاز است و به همگان توصیه می گردد که میزان خرید خود را هم به حداقل ضروری محدود نمایند.

به گفته نخست وزیر انگلیس، پلیس این کشور موظف به اجرای این مقررات خواهد بود و علاوه بر جریمه، تجمع های بیش از دو نفر را بر هم خواهد زد.

تمامی مغازه های غیرضروری چون بوتیک و البسه فروشی ها، لوازم الکترونیکی و مشابه آن باید تعطیل شوند.

کتابخانه ها، پارک های بازی بچه ها، سالن های ورزشی سربسته و رو باز و تمامی اماکن مذهبی هم تعطیل می شوند.

همه تجمع های بیشتر از دو نفر ممنوع خواهد بود مگر آن دو نفر در یک خانه با هم زندگی می نمایند.

تمامی مراسم ها، چون عروسی یا غسل تعمید بچه ها تعطیل می گردد. اما مراسم خاکسپاری درگذشتگان ممنوع نیست.

پارک ها برای ورزش و پیاده روی روزانه افراد باز خواهد ماند اما هرگونه تجمعی در آنها ممنوع و متفرق خواهد شد.

بوریس جانسون گفته هیچ نخست وزیری دوست ندارد چنین مقرراتی را وضع کند اما برای پیشگیری از فاجعه بار شدن شیوع ویروس کرونا این اقدامات کاملا لازم است و این که کابینه او اوضاع را به صورت دائمی تحت نظر و ارزیابی خواهد داشت و چنانچه تغییری در اوضاع به وجود آید ظرف یک هفته آینده ممکن است این مقررات تسهیل گردد.

شرایط زندگی و آمد و شدهای روزانه در کشورهای غربی در حالی هر روز سخت تر می گردد که در شرق، کشورهایی چون چین و کره جنوبی از موفقیت در کنترل ویروس کرونا گزارش داده و از تسهیل تدریجی قرنطینه ها و رفت و آمدهای شهری خبر می دهند.

همزمان سازمان دنیای بهداشت، روز دوشنبه از تشدید سرعت گسترش همه گیری ویروس کرونا در سراسر دنیا ابراز نگرانی کرد.

بنا بر اعلام این سازمان، در حالی که 67 روز طول کشید تا تعداد مبتلایان شناسایی شده به 100 هزار نفر برسد اما دو برابر شدن این رقم فقط به 11 روز وقت احتیاج داشت و تنها به چهار روز دیگر احتیاج بود تا تعداد بیماران به 300 هزار نفر برسد.

منبع: عصر ایران

به "کرونا، وضع مقررات ویژه آمد و شد سراسری در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، وضع مقررات ویژه آمد و شد سراسری در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید