کووید-19 در برخی بیماران بدون علائم تب بروز می کند

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، خبرنگاران/خراسان رضوی محققان چینی دریافتند که بیماران مبتلا به کووید-19 ممکن است تب نداشته باشند و آزمایش سی تی اسکن آنان نیز غیرعادی نباشد.

کووید-19 در برخی بیماران بدون علائم تب بروز می کند

به گزارش نیوز، محقق این تحقیق، ژونگ نانشان اظهار کرد: رایج ترین نشانه های ابتلا به بیماری کووید-19 تب و سرفه است و به ندرت بیمار به اسهال مبتلا می شود.

وی فاش کرد، حدود 43.8 درصد از بیماران موردمطالعه هنگام بستری در بیمارستان، تب داشتند و در مدت بستری با افزایش بیماری، این میزان به 88.7 درصد افزایش یافت.

عدم وجود تب در بیماری کووید-19 نسبت به عفونت سندرم حاد تنفسی و مرس کمتر است به همین دلیل ممکن است برخی از بیماران بدون تب شناسایی نشوند.

در این تحقیق، ویژگی های بالینی عفونت کووید-19 بر اساس اطلاعات 1099 بیمار تایید شده آزمایشگاهی از 552 بیمارستان در 30 استان، مناطق خودمختار و شهرداری های سراسر چین بررسی شده است.

اسکن ریه حدود 56.4 درصد از بیماران نیز غیرعادی بود.

این اطلاعات نشان می دهد، از 877 بیمار، 157 نفر (17.9 درصد) هیچ نشانه غیرعادی در اسکن ریه نداشتند و از 173 بیمار پنج نفر (2.9درصد) بیماری حاد داشتند.

در بیشتر بیماران در هنگام بستری لنفوسیتوپنی (اختلالی است که در آن لنفوسیت کافی در خون وجود ندارد) مشاهده شد.

میانگین سنی بیماران موردمطالعه 47 سال و میانگین دوره نهفتگی چهار روز و 41.9 درصد آنان زن بودند.

میزان مرگ ومیر موارد موردبررسی 1.4 درصد بود که مشابه آمارهای رسمی ملی است.

تنها 1.9 درصد از بیماران سابقه تماس مستقیم با حیوانات وحشی داشتند. از بین غیرنظامیان ووهان، 72.3 درصد با مردم ووهان تماس داشتند، از جمله 31.3 درصد افرادی که به شهر رفته بودند.

این مطالعه همچنین نشان داد که ویروس در دستگاه گوارش، بزاق و ادرار برخی بیماران قابل تشخیص است، بنابراین توصیه می شود مراقبت بهداشتی انجام شود.

نتایج این تحقیق در نشریه پزشکی New England منتشرشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کووید-19 در برخی بیماران بدون علائم تب بروز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کووید-19 در برخی بیماران بدون علائم تب بروز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید