تولید کیت تشخیص ویروس کرونا در جهاد دانشگاهی

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، با تلاش پژوهشگران جهاددانشگاهی، کیت تشخیص ملکولی کووید ـ 19 با نام تجاری COVIMED با استفاده از فناوری های روزآمد، طراحی و تولید شد.

تولید کیت تشخیص ویروس کرونا در جهاد دانشگاهی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دشت آبادی به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، با همت و تلاش پژوهشگران مرکز نوآوری و شتاب دهی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، کیت تشخیص مولکولی کووید ـ 19 با نام تجاری COVIMED با استفاده از فناوری های روزآمد، طراحی و تولید شد.

حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، ظهر امروز (چهارشنبه، 28 اسفندماه) در معرفی این کیت تشخیص مولکولی در ساختمان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، گفت: با شیوع ویروس کرونا در چین، این پیش بینی وجود داشت که این ویروس به کشورهای دیگر نیز سرایت کند؛ لذا ما از همان ابتدا تولید کیت های مولکولی تشخیص کرونا را در دستور کار خودمان قرار دادیم.

وی ادامه داد: یکی از مجموعه های پیشروی ما در این زمینه، پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی بود که از همان ابتدا، کار مطالعاتی و طراحی در این زمینه را توسط پژوهشگران خود آغاز کرد و توانست کیت را تولید کند و در خود پژوهشکده، مورد آزمایش های متعددی قرار گرفت و خوشبختانه پیروز شد، جواب های مثبتی از این آزمایش بگیرد.

طیبی درباره کیفیت کیت تولیدشده توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، اظهار کرد: پژوهشگران این پژوهشکده توانستند کیت هایی تولید کنند که با تکنولوژی روز دنیا هم خوانی دارد و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و خوب عمل می کند.

رییس جهاددانشگاهی اضافه کرد: بعد از دریافت جواب های مثبت در پژوهشکده، برای دریافت نظر آزمایشگاه های مرجع و تولید انبوه آن و دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، کیت ها به این آزمایشگاه های مرجع فرستاده شد و خوشبختانه به ما اطلاع دادند که کیت ها از کیفیت مناسبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: امروز خوش وقت هستیم که اعلام کنیم این کیت از آزمایش های مربوطه با سلامت عبور کرده است و با توجه به اطمینانی که نسبت به کیت تولیدی داشتیم، با ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، هماهنگی های لازم را انجام دادیم که منابع مالی مورد نیاز تامین شود و مواد اولیه هم خریده شود تا ما بتوانیم تا سقف 1 میلیون کیت در ماه تولید کنیم.

طیبی درباره تولید انبوه این کیت های تشخیصی، گفت: همه هماهنگی ها اجرا شده و با مجوزی که سازمان غذا و دارو صادر خواهد کرد، بلافاصله تولید انبوه کیت ها در دستور کار قرار می گیرد و لازم است در این جا از حمایت مرکز تشخیص سریع انستیتو پاستور ایران قدردانی کنم که در انجام آزمایش های مرتبط، همکار بسیار خوبی با ما داشتند.

رییس جهاددانشگاهی در همین زمینه اظهار داشت: کیت دیگری را نیز هم زمان با شیوع ویروس کرونا در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران جهاددانشگاهی با همکاری و توصیه سازمان پدافند غیرعامل، در دست تولید داریم که این کیت هم مراحل آزمایش خود را در انستیتو پاستور می گذارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دیگر برنامه های آزمایشگاهی جهاددانشگاهی در کشور، گفت: برنامه ریزی مان این است که مجموعه آزمایشگاه های جهاددانشگاهی در تعدادی از استان های کشور نیز بعد از تهیه و تولید این کیت ها و در اختیار دادن آن به آزمایشگاه های تحقیقاتی استانی، به کمک حل مشکل تشخیص ویروس کرونا در کشور بپیوندند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تولید کیت تشخیص ویروس کرونا در جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید کیت تشخیص ویروس کرونا در جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید