لیوانی به نام داعش! ، شکایت چند میلیون دلاری از استارباکس

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، خانمی مسلمان با دیدن عنوان داعش روی لیوان استارباکس خود از این شرکت شکایت کرد.

لیوانی به نام داعش! ، شکایت چند میلیون دلاری از استارباکس

به گزارش وبلاگ دشت آبادی به نقل از سی ان ان، یک خانم مسلمان پس از اینکه باریستای مغازه استارباکس در مینه سوتای آمریکا به جای نام او عبارت ISIS به معنای داعش را روی فنجان قهوه اش نوشت از این شرکت شکایت کرد.

این خانم 19 ساله که آیشا (عایشه) نام دارد گفت: وقتی لیوان نوشیدنی ام را دریافت کردم بسیار تعجب کردم؛ کلمه ای که بر روی نوشیدنی من نوشته شده کلمه ای است که شهرت مسلمانان را در سراسر دنیا خراب نموده است.

وی گفت که او در هنگام ثبت سفارش، نام خود را بارها و بارها برای باریستا تکرار نموده در حالی که آن کارمند مدعی است که اسم او را درست نشنیده است؛ آیشا به سی ان ان گفت محال است که آن کارمند نام او را درست نشنیده باشد.

آیشا بعد از این اتفاق سعی کرد با سرپرست باریستا صحبت کند و به او گفته شد: گاهی اشتباه می گردد. سپس یک کارت هدیه 25 دلاری استارباکس و یک نوشیدنی جدید به او دادند و این دختر جوان را توسط مأموران امنیتی به خارج از فروشگاه همراهی کردند.

شورای روابط بین آمریکا و اسلام (CAIR-MN) در حمایت از آیشا، دادخواستی را به بخش حقوق بشر مینه سوتا ارائه نموده و با طرح اتهام تبعیض، این حادثه را نقض قانون حقوق بشر مینه سوتا دانسته که حق استفاده کامل از فضاهای عمومی را برای همه برابر می داند.

این شورا با طرح شکایتی ملیون دلاری خواهان اخراج آن کارمند و آموزش سایر کارمندان این شرکت شده است.

رفتارها نژادی اخیرادر آمریکا و کشورهای اروپایی به شدت توسط افکار عمومی محکوم می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "لیوانی به نام داعش! ، شکایت چند میلیون دلاری از استارباکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیوانی به نام داعش! ، شکایت چند میلیون دلاری از استارباکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید