هتل ها ضدعفونی می شوند، نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، رییس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل ها اطلاع داد و گفت: دستوری به هتل ها برای پذیرش نکردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.

هتل ها ضدعفونی می شوند، نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند

جمشید حمزه زاده در گفت وگو با وبلاگ دشت آبادی به افزایش کنلسی رزرو هتل ها به دنبال سرایت ویروس کرونا به ایران اشاره نمود و اضافه نمود: همه هتل ها، پیش از آنکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کند، وارد عمل شده و مراقبت های بهداشتی را شروع نموده اند. از مراکز اقامتی خواسته ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی نمایند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند.

او با بیان این که کنسلی هتل ها مطابق با بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می گردد و هنوز شرایط اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی ها را اعمال کنیم، تاکید نمود: شرایط فورس ماژور را دولت ها مشخص می نمایند تا قبل از آن، هتل ها و سایر مراکز خدمات گردشگری نمی توانند چنین شرایطی را اعلام نمایند. به اضافه این که شرایط فورس ماژور در دستورالعمل ها تعریف شده و هر وقت اعلام کننند ما مطابق آن رفتار می کنیم و پول مردم را برمی گردانیم.

حمزه زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با توجه به سرایت ویروس کرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از کشور، اظهار کرد: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر مشخص نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی تواند از پذیرش مسافر خودداری کند.

وی درباره خودداری بعضی هتل ها در تهران از پذیرش شهروندان بعضی شهرها و استان های مبتلا به ویروس کرونا، گفت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. ما هم از هتل ها چنین خواسته ای نداشته ایم و فقط از آن ها خواسته ایم موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هتل ها ضدعفونی می شوند، نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل ها ضدعفونی می شوند، نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید