220 پروژه گردشگری تا خاتمه سال جاری افتتاح می گردد

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه افتتاح هتل 5ستاره میزبان بابلسر از افتتاح 220 پروژه بخش گردشگری که دارای پیشرفت بالایی هستند، تا خاتمه سال اطلاع داد.

220 پروژه گردشگری تا خاتمه سال جاری افتتاح می گردد

به گزارش وبلاگ دشت آبادی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی مازندران، دکتر علی اصغر مونسان عصر امروز پنج شنبه 12 تیرماه 99 در اولین سفر استانی خود در امسال هتل 5ستاره میزبان را افتتاح کرد. او در حاشیه افتتاح این پروژه مطرح نمود: این هتل 5ستاره قرار بود با حضور رئیس جمهوری در قالب یک پکیج افتتاح گردد.همچنین بنا بر افتتاح این پروژه ها در چهار استان بود که به دلیل کرونا افتتاح آن با تأخیر صورت گرفت و مابقی طرح ها نیز توسط رئیس جمهوری طی ماه های آینده افتتاح خواهند شد.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی، با بیان اینکه کرونا آسیب جدی به توریستی جهان و کشور ما وارد نموده است، اضافه نمود: یکی از ویژگی های منحصر به فرد توریستی این است که به سرعت در حال ترمیم خسارت هاست. در خردادماه بیش از 5میلیون نفرشب اقامت ثبت شده که البته نوعی رکورد محسوب می گردد.

مونسان با ابراز امیدواری نسبت یه اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی توریستی رونق پیدا کند، اضافه نمود: از مردم و توریستان تقاضا داریم با رعایت پروتکل ها از بسته شدن مجدد درهای توریستی جلوگیری نمایند.

تاکید روحانی به وزرا و بانک ها برای پرداخت تسهیلات حمایتی

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری برای سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات و بسته حمایتی به بخش های آسیب دیده گفت: دولت بسته حمایتی 50هزارمیلیارد تومانی برای حمایت از بخش های آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته و به این دلیل که رئیس جمهوری از فرایند پرداخت تسهیلات راضی نبوده، به وزرا و بانک های عامل دستور تصریح داده است.

دکتر مونسان توریستی را در کنار صنعت و کشاورزی مهم ترین بخش مالی کشور مطرح نمود و گفت: بازگشت توریستی به چرخه مالی یاری بزرگی به کشور برای عبور از خسارات کرونا خواهد نمود.

فعالیت 2500 پروژه توریستی در کشور

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی همچنین به پروژه های توریستی در حال ساخت کشور اشاره نمود و اضافه نمود: در حال حاضر بیش از 2500 پروژه توریستی در حال اجراست که از این تعداد 500 پروژه مربوط به بخش هتلینگ هستند.

مونسان همچنین با بیان اینکه کوشش ما بهره برداری از پروژه های توریستی با پیشرفت بیشتر است، بیان نمود: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده تا خاتمه امسال 220 پروژه افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

او این پروژه ها را برای آینده توریستی کشور بسیار پر اهمیت دانست د و تاکید نمود: فقط در دولت دوازدهم بیش از 5هزار موافقت اصولی سرمایه گذاری در تاسیسات توریستی اعطا شد که نشان دهنده استقبال سرمایه گذاران از صنعت توریستی کشور و تسهیل سرمایه گذاری در این بخش است.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی همچنین به حجم بالای اشتغال در صنایع دستی و توریستی اشاره نمود و ادامه داد : این مسئله نشان می دهد که توریستی علاوه بر درآمدزایی می تواند در حجم بالایی، مسائل مالی کشور را رفع کند.

همزمان با سفر وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی دومین هتل 5ستاره استان مازندارن در شهر بابلسر افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مجموعه در شهرستان بابلسر با حجم سرمایه گذاری 3500میلیارد ریال و ایجاد 200 فرصت شغلی شروع به کار کرد. این هتل که براساس آخرین متد و تکنیک های مهندسی صنعت هتلداری ایران، در 16 طبقه و 162 اتاق مشرف به دریای خزر و قله دماوند احداث شده است، 650 تخت به ظرفیت اقامتی استان مازندران اضافه نموده است.

رستوران سلف سرویس ایتالیایی و محلی و کافی شاپ از دیگر امکانات این هتل 5ستاره هستند. همچنین احداث فود کورت، شهربازی سرپوشیده و فروشگاه های تجاری نیز از جمله برنامه های در دست اقدام این مجموعه هستند که به عنوان یکی از مهم ترین تاسیسات توریستی به منظور ورود توریست خارجی برنامه ریزی شده است.

منبع: میراث آریا

به "220 پروژه گردشگری تا خاتمه سال جاری افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "220 پروژه گردشگری تا خاتمه سال جاری افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید