رنو مورفوز کانسپت، پیشگوی آینده ای الکتریکی

به گزارش وبلاگ دشت آبادی، وب سایت پدال - شاهین احمدزاده: لغو برگزاری نمایشگاه ژنو 2020 باعث شده رنو کانسپت جدید خود را معرفی نکند. این خودروی مفهومی که مورفوز نام دارد پیش نمایشی از برنامه های الکتریکی کوتاه و بلند مدت این برند فرانسوی می باشد.

رنو مورفوز کانسپت، پیشگوی آینده ای الکتریکی

خودروی نمایشی به فرم یک کراس اوور یا بهتر بگوییم ترکیبی از یک شاسی بلند و سدان و کوپه چهار درب است. مورفوز از اورهنگ های کوتاه و خط سقفی خمیده سود می برد.

این خودرو بر پایه پلتفرم ماژولار و الکتریکی CMF-EV بنا شده و بنابراین از نظر قدرت، ظرفیت باتری و برد حرکتی نسخه های گوناگونی می تواند داشته باشد.

حتی محفظه بار هم می تواند تغییر کند. بله درست شنیدید! مورفوز می تواند ابعاد فیزیکی خود را تغییر داده و به یکی از دو نسخه خود یعنی سیتی یا تراول تبدیل گردد که در حالت دوم فضای بیشتری خواهد داشت. این یعنی طول خودرو در حالت شهری 440 سانتی متر و در حالت مسافرتی 480 سانتی متر خواهد بود و البته فاصله بین دو محور از 273 به 293 سانتی متر افزایش می یابد. البته فضای کابین تغییر خاصی پیدا نمی نماید در عوض افزایش فاصله بین محور ها در حالت تراول باعث ایجاد فضایی بیشتر برای باتری های اضافه در کف می گردد که برد خودرو را 300 کیلومتر افزون می نماید. رنو حتی می گوید این کانسپت خود را با احتیاج ها و سلایق هر فردی تطبیق می دهد.

تمامی آن چیزی که احتیاج دارید انجام دهید بازگشایی خودرو است که در این صورت درب های فاقد ستون B در خلاف جهت باز می شوند. زمانی که وارد این بخش شوید طراحی جایگاه ها را برای هماهنگی بهتر با احتیاج های خود در طول سفر تغییر خواهید داد. کابین همچنین دارای متریال بازیافتی هم هست.

مورفوز کانسپت به تکنولوژی خودران سطح 3 مجهز شده است. در این صورت راننده می تواند دست خود را از روی فرمان برداشته و خود خودرو کنترل اوضاع در بعضی جاده ها همچون بزرگراه ها و ترافیک های شهری را بر عهده گیرد. البته راننده باید مراقب اوضاع بوده و در صورت احتیاج کنترل خودرو را به دست گیرد.

بسته به نسخه انتخابی، پکیج های باتری متنوعی با برد بین 400 تا 700 کیلومتر در دسترس هستند. رنو می گوید این خودرو یک محصول الکتریکی شخصی و قابل اشتراک خواهد بود.

لارنس ون دن آکر مدیر طراحی این برند فرانسوی اظهار داشته است:

مورفوز کانسپت از محصولی برجسته از نظر ماژولار بودن، طراحی و تغییر و تطبیق است به خوبی نشان دهنده فلسفه طراحی رنو می باشد. تکنولوژی در همه شکل های خود باعث ایجاد تجربه سفر جدیدی می گردد. از سفر های درون شهری گرفته تا مسافرت های طولانی، مورفوز کانسپت یک تجربه زندگی واقعی است.

منبع: برترین ها

به "رنو مورفوز کانسپت، پیشگوی آینده ای الکتریکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنو مورفوز کانسپت، پیشگوی آینده ای الکتریکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید